Czy warto szukać miłości?

Miłość.

Dla wielu przepustka do szczęścia i wiecznego spełnienia. Klucz do bramy, za którą skrywa się niezliczona ilość pozytywnych emocji, rozwiązanych problemów i samych przyjemnych rzeczy. Na świecie są setki tysięcy portali, które obiecują znalezienie drugiej połówki w mgnieniu oka. Miliony produktów, które poprawią Wasz wygląd, co niemal natychmiast sprawi, że druga połówka przybiegnie i już zostanie na zawsze.

Czy warto szukać miłości?

Czy warto szukać miłości?

Dużo ironii we wstępie, ale za to zupełnie celowo. Żyjemy w czasach, w których kontakt twarzą w twarz jest coraz trudniejszy. Porozumiewamy się przez internet i przy użyciu smartfonów. Umiejętność budowania relacji i komunikacji  jest teraz już niemalże zawodem. Ludzie, którzy robią to dobrze, pną się po szczeblach kariery we wszystkich możliwych branżach. Specjaliści z nosami w monitorze, najczęściej już z nim tam zostają.

Cyfryzacja relacji niestety nie usypia w nas potrzeby bycia kochanym i potrzebnym. Rejestrujemy się więc na portalach, gdzie miliony takich jak my czekają na dokładnie to samo. Naturalnie wszystko w naszym świecie musi być piękne, proste i przyjemne. Jesteśmy mistrzami konsumpcji. Kupujemy coś, psujemy, wyrzucamy i kupujemy nowe. Szukamy więc kogoś pięknego, mądrego i bystrego — kogoś kim będzie się można pochwalić. Umawiamy się na spotkanie pierwsze, drugie i trzecie. Budujemy to tak długo, aż coś się stanie. Coś nieprzyjemnego. Nie lubimy nieprzyjemnych rzeczy, więc wycofujemy się… i wracamy na portal, “kupić nowy towar”. Jak w sklepie. I tym właśnie miłość NIE jest.

 

Czym w takim razie jest?

Miłość jest nie tylko uczuciem, ale czymś co definiuje całe nasze przyszłe życie.

Jest spokojem. Spokojem we wzajemnych relacjach i o przyszłość.

Jest poczuciem bezpieczeństwa.

Jest wytrwałością w trosce o drugą osobę.

Jest wtedy, kiedy możesz spędzać czas z drugą osobą w milczeniu.

Jest wtedy, kiedy szanujecie i wspieracie swoje wybory.

Jest nieustanną pracą nad sobą.

Jest troską, czułością i pożądaniem.

 

Miłość jest dojrzała i ciężko ją jednoznacznie zdefiniować. To wszystko sprawia, że nie wyobrażam sobie szukać kogoś, kogo chcemy ją obdarzyć. Życie w sposób zgodny ze sobą, wartościowy, szczęśliwy i pełny to jedyny sposób aby prawdziwie pokochać. Dobrzy ludzie, przyciągają dobrych ludzi. Bądź jednym z nich … i przestań szukać. Po prostu się rozglądaj.

Wytrwałości!

 

Pozdrawiam,

signature3

Wpisy, które mogą Ci się spodobać...

3 Responses

  1. Dawid pisze:

    Zupełnie się z Tobą zgodzę, miłości nie powinno się szukać nachalnie, miłość jest jak lekki powiew wiatru, po prostu trzeba ten powiew wychwycić, zgłębić się w niego.

  2. Michał pisze:

    I ja się zgadzam… bo zawsze pojawia się wtedy, kiedy się akurat nie szuka :)

  3. dany pisze:

    a ja szukałem na kochaj.pl i przyszła, w te święta mam zamiar jej się oświadczyć…a widzicie juz czułem że będe do końca życia sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>