O blogu

Cześć, jestem Wytrwały.

Po pierwsze — szalenie mi miło że trafiłeś na ten Blog.

Jestem oczywiście synem, już mężem, ale jeszcze nie ojcem i ojcem małego syna. :) Drzewo posadziłem, ale budowa domu wciąż mnie czeka. Ilość rzeczy, które lubię jest tak obszerna, że zabraknie mi wytrwałości ;) aby wszystkie tu wymienić. Na najwyższych pozycjach, w kolejności przypadkowej, znajduje się motoryzacja, gra na gitarze, czytanie, bieganie, informatyka i jak widać — pisanie.

Każdego z nas kształtuje w życiu inna wartość. Jedni przeżywają życie myśląc “piękno”, inni “praca”, “bogactwo”, “sex”, “nauka” itd. Mi od zawsze przyświecała ogólno pojęta wytrwałość. Kiedy skończyłem 20 lat zdałem sobie sprawę z tego, że cele wyznaczane mi przez rodziców czy szkołę, tracą na aktualności przede mną samym. Bez wątpienia był to ten moment, w którym musiałem postawić sobie swój pierwszy, własny cel. Pierwszy, drugi, trzeci i tak aż do dzisiaj.

Jestem taki sam jak Ty, więc nie każdy udało mi się zrealizować. Jednakże na swojej drodze zebrałem bardzo dużo doświadczeń, które sprawiły, że dzisiaj cele realizuje mi się dużo łatwiej.

Co ma na celu ten blog?

Chciałbym zebrać tutaj jak najwięcej materiałów takich jak:

  • porady na temat zarządzania sobą,
  • wyznaczanie sobie celów,
  • motywacja w każdej postaci,
  • historie ludzi, którzy osiągnęli sukces dzięki wytrwałości,
  • inspirujące wywiady z autorytetami,
  • porady w zakresie najczęstszych celów, które sobie stawiamy,
  • Wasze historie,
  • i wiele, wiele innych.

Mam nadzieję, że ten blog i artykuły tu zawarte powiedzą Ci jak osiągnąć sukces. Wierzę, że motywacja, którą tu znajdziesz sprawi, że będziesz mógł zaliczyć siebie do grona ludzi, o których się mówi: Wytrwali.

Czemu to robię?

Jestem typem człowieka, który ma ogromną potrzebę tworzenia. Od zawsze dawało mi to siłę życiową i sprawiało, że miałem ochotę iść coraz dalej. Na dzień dzisiejszy tworzyłem już bardzo dużo rzeczy, począwszy od muzyki, przez wiersze, grafiki, zdjęcia, skończywszy na książce, którą udało mi się wydać w 2012 roku. Podróżując przez różne etapy tworzenia, stwierdzam że najlepiej odnajduję się w pisaniu i dzieleniu się wiedzą.

W teście Gallupa, dwiema z 5 moich najmocniejszych cech jest “rozwijanie innych” i “komunikatywność”. Ideą, którą Gallup przekazuje dalej, wbrew ogólnemu poglądowi, jest zachęta do rozwijania swoich mocnych stron, zamiast słabych. Po co na siłę uczyć matematyki dziecko, które świetnie odnajduje się w słowach i naukach humanistycznych? Ileż razy się z tym spotykamy w polskich szkołach? Otóż to typowe podejście, które wynieśliśmy jeszcze z PRLu. Wbrew temu nurtowi, rozwijam i pielęgnuję swoje najmocniejsze cechy.

Reasumując i odpowiadając jednocześnie — robię to przede wszystkim dla Was, ale również dla siebie.

 

Czemu nie ujawniam swojej tożsamości?

Głównie dlatego, że nie jest to dla Was niezbędne, do skutecznego osiągania swoich celów.

Na potrzeby bloga, nazywam się Wytrwały! ;)

Skąd wzięło się logo?

Wiele osób pyta mnie skąd wziął się pomysł na logo. Niektórym kojarzy się z zasięgiem w telefonie lub z symbolem Wi-Fi. Dla mnie stał się najprostszym symbolem wytrwałości jaki udało mi się znaleźć. Dokładnie pokazuje, że im więcej czasu mija, tym większe są efekty.

Pierwsze pytanie czytelnika:

Czy zajmujesz się tym wszystkim sam?

Chciałbym być tak wszechstronnie uzdolniony. Moim głównym talentem jest umiejętność robienia świetnej jajecznicy, więc naturalnie potrzebuję pomocy. ;) Stronę i wszystko co z nią związane wykonałem sam. Każdy wpis, naturalnie wychodzi spod mojej ręki. Mimo wszystko, zanim pojawi się na stronie jest sprawdzany i akceptowany przez moją żonę, która ma w tej materii tzw. “zdanie ostateczne”. Oprócz tego często i gęsto zasięgam rady u młodej, ambitnej studentki marketingu — Marty Ziętak. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tej dziedzinie, z chęcią podam kontakt.

Chcesz abym odpowiedział na inne pytanie?

Zapytaj ;) 

Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>